16 Haziran 2013 Pazar

HASTALIKTA OKUNACAK DUALAR...

Ø Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki; "Kıyâmette, sahîfesinde çok istiğfar bulunanlara, müjdeler olsun!" Ölümden başka, her dertten kurtarır ve rızkı artırır. Eceli gelenin de, ağrısız, sıkıntısız ölümüne yardım eder.

Ø Hadîs-i şerîfte buyuruldu ki; "Lâ havle velâ kuvvete okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafîfi, hemmdir." Buna, Kelime-i temcîd denir. Korkulu zamanlarda ve Cinden korunmak için de okunur. Hemm, gam, hüzün ve sıkıntı demektir.

Ø "Bismillâhirrahmânirrahîm ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil' aliyyil'azîm." okumak, sinir hastalığına ve bütün hastalıklara iyi gelir.

Ø "Fâtiha""Âyet-el-kürsî" ve "Dört Kul" (Yani, Kâfirûn, İhlâs, 2 Kul eûzüleri) 7'şer defa okunup hastaya üflenirse, bütün âfetler, dertler, sihir, nazar, hayvan sokması ve ısırması için iyi gelir.

Ø Resûlullah sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem buyurdu ki: "Yağmur suyunu toplayıp, üzerine; (Fâtiha-i şerîfe, Âyet-el-kürsî, İhlâs-ı şerîf ve Kul-e'ûzü sûreleri) 70'şer defa okunur. Bu sudan aralıksız 7 sabah içenlerin hastalıkları, ağrıları zâil olur."

Ø Göz değen kimseye, Peygamber efendimizin bildirdiği şu tâvîzi okumalıdır: "E'ûzü bi-kelimâtillâhittâmmati min şerri külli şeytânın ve hâmmatin ve min şerri külli aynin lâmmetin." Bu tâvîz her sabah ve akşam 3 defa okunup kendi üzerine veya yanındakilerin üzerine üflenirse, göz değmesinden ve şeytânların ve hayvanların zararından korur.

Ø Kayıp olan ve çalınan birşeyi bulmak için, hergün 25 defa; "Yâ câmi'annâsi li-yevmin lâ raybe fîhi innallahe lâ yuhlif-ül mî'âd icma' beynî ve beyne ....................... " duâsını okumalıdır. (Noktaların yerinde, kayıp olan şeyin ismi söylenir.)

Ø Dertlerden kurtulmak, murâda kavuşmak, din ve dünya zararlarından kurtulmak için, 500 defa "Lâ havle velâ kuvvete illâ billah" ile evvelinde ve sonunda 100'er defa salevât-ıı şerîfe okuyup duâ etmelidir.

                Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye

2 yorum:

hanife dedi ki...

Allah razı olsun ablacım bu günlerde hastalıklarla uğraşıyoruz Rabbim bu günümüzü aratmasın Allahın izniyle okuyacağım İnşaAllah..

nil Esot dedi ki...

Allahüteala cümlemizden razı olsun cnm geçmiş olsun okumalıyız hep okumalıyız Rabbim şifa versin inşallah